V létě se uskutečnil první výcvikový sraz AUO, který vymyslela a celý zorganizovala Denisa Řeháková.
Program mě nadchl, konečně tábor, kde se bude s australáčky i něco dělat.
Jela jsem s Kasíkem, Eroskem, Evičkou a Čakynkou.
Tábor se konal v oploceném areálu, ubytování bylo v chatkách, pod nimiž tekl potůček, ve kterém byli mí psi několikrát denně naložení. Krásné prostředí, dobrá kuchyně a příjemní lidé (až na pana provozního, ten byl faaakt "nějakej divnej").
Ihned po příjezdu si hafani zaběhali coursing. Myslím, že většinu z nich to přímo nadchlo !
| Coursing |
PO coursingu nastala volná zábava a pesani se mohli vydovádět a seznámit. Byla radost pohledět na takovou bandu bavících se nekonfliktních australáčků.
| Volná zábava | |
![]() | |
Večer proběhly obrany. Potěšilo mě, kolik ausíků má o obrany zájem a jsou kořistníci. Mí psi to samozřejmě uvítali, Kasík poprvé v životě kousal jinde a na jiné figuranty, i když to nebylo 100%, myslím si, že velmi mezi ostatníma vynikal. Zákusy na rukáv měl pevné a plné, zkoušeli jsme i úspěšně revírek, zadržení hladké i menší protiútok byl super. Evičku jsem po letech také oblékla do postroje a dvě kola s ní odkousala. Evička předvedla, že i babičky umí krásné a pevné zákusy a ostudu rozhodně neudělala, spoustu mladých psů strčila do kapsy :-)
| Kasíček a jeho oblíbená činnost | |
![]() | ![]() |
| Evička na obranách | |
![]() | ![]() |
| I Erosek si poprvé obrany zkusil | |
![]() | |
Večer proběhl seznamovací večírek u ohníčku. Musím se zde pochlubit, že mě holky neskutečně překvapily, když mi veřejně gratulovali k narozeninám, které jsme měla týden před tím a přímo jsem žasla, když mi Deniska předala dort, který sama upekla (nechápu, kde vzala čas, když příprava tábora jí do poslední chvíle musela zabrat neskutečně moc času). Takže všem díky !
A druhý den byla výstava. Po dlououhé době jsem vystavovala Kasánka a celkem nám to šlo. Pan rozhodčí hezky komentoval co děláme špatně a co by jsme měli zlepšit. Měl opravdu zajímavé připomínky, které se vynasnažím si vzít k srdci.
Kasíček se rozhodčímu velmi líbil - VYHRÁL TŘÍDU OTEVŘENOU a pak NEJLEPŠÍHO DOSPĚLÉHO PSA a BIS RED MERLE a DOKONCE ZÍSKAL I TITUL O NEJLEPŠÍ KOSTRU ! Erosek získal druhé místo v dospělých psech, vystavovala jej Simonka.
| Kasík a já v kruhu jako handler | ||
![]() | ![]() | ![]() |
| Stupně vítězů - bedna ze třídy potevřené - psi | ||
![]() | ||
Evička byla ve veteránech sama, a i když byla opět bez chlupů, sklidila úspěch.
![]() |
Pak probíhala soutěž párů, bylo 6 párů. Nastoupila jsme s Kasíkem a jeho dcerou Hayley a poprvé vystavovala páry. Není to tedy snadné, zvláště, když psi nejsou sehraní a připravení. Ale i přesto jsme skončila na krásném druhém místě za Simčou a Bubíkem s Angie.
![]() |
V soutěži mladého vystavovatele zvítězila šikovná holčička se svou fenkou Godess Svěží vítr. Goddes je opravdu vynikajícím rodinným psem, potěšilo mě, jak snadno ji maljitelé při dětech a miminku zvládají a jak je Godí moc hezky vychovaná a spokojená.
| Goddes Svěží vítr se svou mlaodu paničkou | ||
![]() | ![]() | ![]() |
Vystavovala jsem i naši Čakynku, která tam s námi byla jako doprovod.
![]() |
V sobotu jsem měli seminář o poslušnosti s Kateřinou Kramářovou. Nejdříve teorie s projekcemi a pak i praktické ukázky s našimi psíky. Bylo to moc fajn, jen si myslím, že příště je to třeba rozdělit na úplné začátečníky a pokročilé, jelikož hodně lidí mají pejska jen jako kámoše, jsou bez ambicí a pro ně seminář nemohl být přínosem, jelikož většině věcem vůbec nerozumněli.
Mě se seminář moc líbil a dost informací jsme si vzala k srdci.
| Kasík a já na semináři | Katka mi ukazuje jak na to |
![]() | ![]() |
Během tábora stále probíhaly tréningy agility - těch s emí psi neúčastnili, ale například Godess ano. S překážkami se setkala poprvé a moc jí to šlo !
| Godess Svěží vítr na agilitách |
![]() |
Na táboře také proběhly závody v poslušnosti. Kde byli i pro mě nové disciplíny jako zastavit psa v půlce při přivolání anebo odložení před odhozeným párkem a podobně :-)
| S Kasíkem na závodech poslušnosti | Kasík a přivolání |
![]() | ![]() |
Na závěr tábora následoval karneval. My jsme nic připravené neměly, tak jsme se Simčou alespoň Eroska s Bubíkem oblékly do spodního prádla, ať nekazíme zábavu.
| Erosek a Bubiček jako transvestité | |
![]() | ![]() |
| Některé kostýmy byly vskutku originální ! | |
![]() | ![]() |
Ještě jsem zapomněla zmínit skvělý branný závod pro páníky, který Denča zosnovala !
Prostě super tábor, opravdu jsem byla nadšená a doufám, že se stane toto výcvikové setkávání tradicí ! Denise třikrát ZDAR !!
| Dvě chatky a její osazenstvo | Složení naší chatky |
![]() | ![]() |
| Všechny fotečky z tábora najdete ZDE |
| Další > |
|---|




























