Queen Blackie Svěží vítr

Narozena: 13.10.2014, ze zahraničního krytí 

Plnochrupá, nůžkový skus
Černobílá s pálením
ocas dlouhý - kupírován

Otec: Sight 'N Sound's MOHAWK - import USA, pracovní linie 
Matka: AND INDIAN GIRL Svěží vítr

DNA CEA CLEAR
DNA PRA-prcd - CLEAR
DNA HSF4 - CLEAR
DNA MDR +/+
Klinické vyšetření očí - opakovaně prostá

DKK 0/0, DLK 0/0, Páteř čistá (MVDr. Pepřík)

Blackie je takové moje chovatelské splněné přání. Už její matka, námi odchovaná And Indian Girl Svěží vítr měla v rodokmenu pracovní linie. Dlouho jsem toužila zařadit si do svého chovu Americkou pracovní linii Mistrettas. Našla jsem v Rakousku psa, jehož linie oplýval těmito předky. Pes byl dovezen z USA a úplně mě i na živo očaroval. U nás je náš vrh Q zatím jediným vrhem, který je po tomto psovi a i v celé Evropě je to velmi vzácný a nerozšířený rodokmen ze strany otce.

Blackie má úžasnou povahu. Nikdy nepotřebovala žádnou speciální výchovu nebo socializaci. Je jí absolutně jedno, co se děje kolem, jen se soustředí na mě. Od malinka byla všude na volno, vlastně poprvé měla pořádně vodítko ve výstavním kruhu na výstavě :-D Opravdu nic neřeší, dělá mi absolutně věrný stín. Miluje doteky a do člověka by se nejraději úplně vtlačila. Od malinkého miminka, když ji člověk vzal na sebe, úplně přestala dýchat, přilepila se a vydržela by tak hodiny.... 

Tady je Blackinka jako sladké štěňátko....

Blackie je aportér, ale největší odměnou je spokojenost paničky. Když jí bylo 5 let, přestěhovali jsme do místa dostupnosti tréningů u ovcí se a zkusily spolu poprvé pasení. Jelikož je Blackie pes, který se ani na procházce ode mě nehne, nezajímají ji srny ani zajíci, co je přeběhnou před nosem a maximálně se ode mě vzdálí 10m, děj se co děj, nečekala jsem vůbec, že by opravdu pásla. Jaké bylo mé překvapení... je to jediná situace, kdy se soustředí na něco jiného než na mě. Miluje to a podle trenera má obrovský instinkt. Je ale velice rychlá a moc hrrr. Zatím má složeny NHAT a připravujeme se na vyšší zkoušky. Musíme zapracovat na paničce, která je tele a výcvik velmi zpomaluje. S trenérem by mohla vyrazit na vyšší zkoušky hned, bohužel panička je brzda... Ale jelikož ji to tolik baví, budu se snažit se zlepšit.

Blackie je velmi příjemným rodinným psem, miluje děti a má s nimi neskutečnou trpělivost. Dokáže se hodiny mazlit a být společníkem při všech dětských hrách. Miluje lidi, není hlídač v pravém slova smyslu, návštěvy spíše nadšeně vítá.