Vanilla iz BYRSHTUNOVOGO KRAJU

Narozena 21.2.2019

Import Ukrajina

Plnochrupá (jedna P1 neprořezaná), nůžkový skus
Červená, bílé znaky, ocas dlouhý - ponechán

Otec: JCH UA, BY, CH UA, BY Laif Spring Fan Fan Tiul'pan
Matka: Penelopa Dubensky Zamok

DNA DM Carrier, DNA Fluffy Clear
DNA Profil

Vyšetření očí na Dědičné oční vady (DOV) - čistý

Klubová výstava Valtice - Výborná 4, Bonitace: 5bodů


Vanilce říkáme Foxa. Je to náš první korgík v rodině. Je neskutečně hodná, milá. Je nejklidnější z našich psů. Miluje děti a vydrží si s nimi trpělivě hrát nebo ležet a dělat jim polštář, poslouchat pohádky, které jí povídají. Je nekonfliktní ke psům, jediná situace, kdy je na jiné psy protivná je kvůli jídlu. Je velmi žravá a udržet ji v "jakžtaž" optimální váhové kondici je dost těžké :D

Níže jsou dvě videa z chvíle, kdy k nám jako štěně dorazila z Ukrajiny. Po dlouhé cestě, poprvé v cizím domě, poprvé viděla našeho syna a už si s ním od prvního okamžiku rozuměla.

Foxa byla zatím na jediné výstavě a to na klubové výstavě ve Valticích. Ve veliké konkurenci si vyběhala krásné čtvrté místo a známku Výborná. Rozhodčí velmi kritizovala, že by mohla nějaké to kilčo shodit a měla pravdu. Zatím situace s coronou moc výstav neumožnila, ale určitě se ještě pokusíme někde se ukázat.

Foxa je mohutnější stavby těla, má hluboký hrudník s výrazným předhrudím. Rovná záda a hezký pohyb, i když úzký vzadu. Je světlejší barvy s tmavým okem a plným pigmentem. Dlouhý ocas nosí moc hezky s úrovní linie hřebetu.

Foxa je nejoblíbenějším psem našeho syna, od malička jí říká Zlatíčko a jsou nerozlučná dvojka. Díky Foxe jsem se do corginek úplně zbláznila a Foxa zapříčinila, že se rychle naše rodina o další korgíky rozšířila. Korgíci velmi dobře zapadli do smečky australáků. 

Naše holky jsou dokonalé canisterapeutky a samy umí i polohovat pacienta :-D Na fotkách níže můžete vidět, jak pomáhaly synovi, když měl nohu v sádře.