Jch.Casanova for Fresh Wind Des Chemins Cathares

Narozen: 3.8.2007, import Francie

Australský ovčák Kasík
Australský ovčák Kasík

Plnochrupý, nůžkový skus
Red merle s pálením
 ocas kupírován

Otec: Ch. PIRATE OFTHEMOON des Chemins Cathares
Matka: Ch. China Grove KISS N KATE


DNA CEA CLEAR
DNA PRA-prcd - CLEAR
DNA HSF4 - CLEAR
DNA MDR +/-

Klinické vyšetření očí - opakovaně prostý

DKK 0/0, DLK 0/0, Páteř čistá (MVDr. Pepřík)

STÁLE MOŽNOST VYUŽITÍ V CHOVU 
I přes svůj vysoký věk, velmi dobrý krycí pes

Výstavy
JUNIOR ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY, čekatel Českého šampiona, čekatel Slovenského šampiona
Vítěz Moravy Mladých, Vítěz veteránů
2x VN1, Vítěz třídy, 4x CAJC, 2x Junior BOB, 4x CAC ČR, 2x r.CAC, CAC SR, r.CACIB, 
Klubový vítěz, BOB, BIG III, 2x BIS Red merle AUO

NVP Olomouc - Velmi Nadějný 1, NVP Ostrava - Velmi Nadějný 1
KV Hlučín - Výborný 1, Vítěz třídy
NVP Košice - V 1, CAJC, JUNIOR BOB, BOB, BIG III + Užší výběr 5 nejkrásnějších mladých všech plemen

NVP Mladá Boleslav - Výborný 1, CAJC, KV Pohořelice - Výborný 1, CAJC, Junior BOB, Vítěz Moravy mladých
NVP Olomouc - CAJC, 4. nejkrásnější mladý pes všech plemen, NVP Ostrava - Výborný 1, CAC

MVP Nitra - Výborný 1, CAC, r.CACIB
KV KCHBO - Výborný 1, CAC, BIS RED MERLE, SV KCHBO - Výborný 2, r.CAC, NVP Ostrava - r.CAC
KV KCHBO - Výborný 1, CAC, klubový vítěz, BIS RED MERLE
Táborová výstava 2011 - nejlepší dospělý jedinec + nejlepší kostra, Táborová výstava 2012 - vítěz třídy šampionů

Zkoušky a závody

ZOP - na výborně, ZZO - na výborně, ZPU 1 - se stopou, Mezinárodní zkouška BH

- 1.Neoficiální mistrovství AUO 2012 (ZM - Poslušnost+Obrana): 1. místo
- 2.Neoficiální mistrovství AUO 2013 (ZM - Poslušnost+Obrana): 1. místo
- Táborové závody kategorie ZVV1 (poslušnost): 2. místo

- Závody o Štramberské ucho (ZM - Poslušnost+Obrana):
1. místo mezi nepracovními plemeny 
1. místo ze všech plemen
(BOC, velký knírač, němečtí ovčáci, maliňáci) !!
Nejlepší poslušnost + Nejlepší obrana !! Absolutní vítěz závodu !!

Kasík má hezkou kostru střední síly, nádhernou výraznou samčí hlavu a bohaté dlouhé kvalitní osrstění. Je to menší svalnatý a pevný pes s hlubokým hrudníkem a výrazným předhrudím. Jeho předností je pevný hřbet a mírně kratší formát těla s výborným úhlením zadních končetin. Má sytou červenou barvu s dobrým podkladem a pálením, výborný pigment nosu, víček i pysků. Je to mazel nejmazlovatěšjí, miluje doteky a kontakt s lidmi. 

Kasík je opravdu líbivý pes, ale lidé jej často odsoudí jako výstavního plyšáka - stejně jako blondýnku na předváděcím mole. Přitom jej stačí vidět při práci a mnohým spadne čelist. Je to obrovský kořistník a aportér. Nebyl k tomu vedený, je to v něm, nic se nemuselo probouzet a utužovat. Od malinkého štěňátka bylo jeho největším zájmem si něco narvat do tlamy, na zadní stoličky a držet, přetahovat se. Nepřekusuje a vše bere sám od sebe na plnou mordu. Nikdy jsem se s takovým ausíkem nesetkala a to, na co ostatní musí trénovat a učit se, to mám já s Kasíkem zadarmo a bez práce. Je to neuvěřitelný pes. Stále musí mít v tlamě nějaký aport, který mi podává a vybízí mě k přetahování se o něj. Je mu jedno, zda je to stará papuče, PET láhev, freesbe, pešek, klacek, míček nebo kus igelitu... Už je to veterán a Pán v letech, už má zbroušené zuby, ale jeho vášeň nevymizela. 

Kasíkovou královskou disciplínou jsou obrany. Mnoho lidí bez znalostí metod moderních obran tuto činnost velmi odsuzují. Mají představu, že u psa se podporuje agresivní chování vůči lidem. Přitom moderní - sportovní - obrany jsou o zábavě, je to sport, který využívá kořistnického pudu. Mnoho psům pomohou ke zvednutí sebevědomí.

Kasík obrany miluje a když "vyhraje" rukáv, oběhne kolečko s hrdým výrazem a cpe rukáv znovu figurantovi, aby pokračoval v přetahování. Drží na plnou tlamu, nepřekusuje a i během obran se klidně s figurantem mazlí.
Zbožňuje figuranty pohyblivé a hlavně na oko "tvrdé" . Má rád pocit, že nedostane nic zadarmo a svou kořist si musí opravdu vybojovat. Takže miluje přetahování se o rukáv, práskání bičem, figurantův řev, čím více řevu, tím lépe a nejlépe na blízko přímo oční kontakt a tlak ze strany figuranta. Z takto vybojované kořisti má obvzlášť radost a přidá pár oběhnutých koleček kolem diváků a vyžaduje obdiv za dobře odvedenou práci. Rukáv si rád odnese do odkladačky nebo do auta, i kdyby to bylo kdovíjak daleko. ¨

S Kasíkem kromě sportovky občas zabruslíme i jinam. Třeba sem tam mu dopřeji i coursing. Chvíli mu trvalo, než pochopil smysl, on se normálně dobrovolně ode mě nehne dál než na pět metrů, zvěř mu nic neříká a svou paničku chce mít neustále v doledu. Ale nakonec našel v coursingu zalíbení, né pro ten běh, jako ostatní, ale pro ukořistění střapce, který mi pak s nadšením sobě vlastním konečně může přiaportovat. 

A jak jsme ke Kasíčkovi přišli ?

Kasíčka jsem si přivezla z Jižní Francie. Když byl malinký, vypadal jako ošklivé kačátko - byl dlouhý, měl úzkou hlavu, slabou mordu... Ale měl skvělou povahu, kterou si mě získal. Navíc jeho otec...

Jeho otec je neskutečně krásné a charismatické zvíře s úžasnou kostrou, výborným osrstěním a s CHarizmatem s velkým Ch ! Bylo mu deset let, když jsme tam byli a opravdu to bylo nádherné zvíře, kterému bych hádala tak tři roky ! Jeho otec se jmenuje CH.PIRATE OF THE MOON DES CHEMINS CATHARES 

I Kasíčkova maminka red trikolor CH. CHINA GROVE KISS N KATE, která je přímým importem z USA, se nám velmi líbila. Měla hezkou kostru, silnou hlavu a velmi přátelskou a milou povahu.

Nakonec, k mé radosti, z ošklivého flekatého a drobného káčátka vyrostl krásný pes - velmi podobný svému otci.
Kasík je Pan pes s velkým Pé. Má báječnou povahu, je to šašek a přitom velice důstojný tvor. Je to maminčin mazánek, neustále je mi za patami. O ostatní psy nestojí a konfliktům se vyhýbá. Je však vůdce našeho harému a holky se musejí naučit respektovat jeho pravidla. To znamená, že návštěvu vítá první on, kolem plotu hlídá vždy také on a holky mohou

běhat až metr za ním. Nikdo jej nesmí zbytečně otravovat a má rád kolem sebe svou bublinu, do které nerad některou z fen pouští. Hranice bubliny jsou jasně zřetelné hlavně na malém uzavřeném prostoru (klec, kufr auta), kde když je s holkama společně, tak je jasně patrné, kam jeho bublina sahá, jelikož tam žádná nestrčí ani chlup :-)

Je spolehlivý hlídač pozemku, ale nepřehání to se štěkáním, vždy s chladnou hlavou analyzuje situaci a štěká, až to dle něj situace vyžaduje. Narozdíl od holek, které hlásí I prolet ptáka nebo popohánějí babičku o berlích, jelikož si kolem pozemku dovoluje jít nepřirozeně pomalu.

Casanova for Fresh Wind des Chemins Catharess
Casanova for Fresh Wind des Chemins Catharess