And Indian Girl Svěží vítr

Narozena: 27.6.2006

And Indian Girl Svěží vítr
And Indian Girl Svěží vítr

Chybí P3, nůžkový skus

Red merle s pálením
ocas kupírován

Otec: JCh.,Ch. Czukan Ew-bor (import PL)
Matka: Vet.Ch. Laverton Bilitis (import Belgie)

DNA PRA-prcd - CLEAR
DNA CEA - Carrier
Klinické vyšetření očí - negativní opakovaně

DKK 0/0, DLK 0/0, páteř OK (MVDr. Raška)

Výstavy:

2x VN1, 2. nejkrásnější fena dorostu = res.BIS dorost

Klubová výstava - Výborná 2 v obrovské konkurenci
Speciální výstava - Výborná 3 - od Irského rozhodčího ve velmi silné konkurenci
NVP Olomouc - Výborná 1

And Indian Girl Svěží vítr v 5 měsících
And Indian Girl Svěží vítr v 5 měsících

Zkoušky:
ZOP na výborně
ZZO na výborně
ZPU1 - (s hlídáním předmětu na plný počet bodů) 

Australský ovčák fena Majla
Australský ovčák fena Majla

Majlanka je dcerou naší Evičky (Laverton Bilitis). Nadchla nás svou výjimečnou povahou (neuvěřitelný temperament), která se začala projevovat již v jejím batolecím věku.


Její popis by se dal formulovat do věty : "věčně spuštěné torpédo, u kterého neexistuje vypínač". Pokud píši, že jsou mí psi temperamentní, nevím, jaké slovo použít pro Majlanku. Nezdolný temperament totiž nevystihuje realitu. Snad nezdolný temperament vynásobený sty procenty. Je to prostě šílenec, který se nikdy nezastaví, je stále všude a zároveň nikde. Její krédo by se dalo popsat jako "absolutní radost ze života". Tuto radost projevuje fanaticky každým centimetrem svého těla, stále se vlní a skáče, zubí se radostí na celý svět (ten zubatý úsměv má po mamince).
Miluje všechny lidi a svou náklonnost jim dává najevo s totálním nasazením (i přes jejich nesouhlas) - skákáním až nad hlavu a radostným popěvkem k tomu.
Ano, Majlanka umí zpívat, vydává z radosti naprosto neuvěřitelné a nepopsatelné zvuky silně připomínající repertoár psa Žeryka ze slavného Spejbla a Hurvínka.

Zbožňuje vodu, při plavání chytá vlnky a rozčiluje se na ně. Řve u toho jako pavián a ostatní psy se snaží z vody vytlačit.

Miluje pohyb a vidět ji unavenou nebo dokonce spící se rovná osmému divu světa (asi má strach, že by jí něco uteklo, tak je stále ve střehu a připravena k čemukoli). Je to náš nejmilovanější šašek. Její zvláštní modré oči (no jedno oko celé modré a druhé z poloviny hnědé) podržené neobvyklou barvou srsti vyvolávají v lidech údiv. Já ji miluji hlavně pro její povahové vlastnosti. Její optimismus mě doslova uchvacuje a stále uvažuji, jak se v tak malém tvorečkovi může nacházet tolik upřímné radosti ze života, která je opravdu nakažlivá.

Nemůžu ale opomenout její velmi pěkný exteriér. Za její největší přednosti považuji: velmi pěkně modelovanou hlavu, silnou a pevnou kostru, pevný hřbet a výborné úhlení předních a zadních končetin. Je hodně osvalená, což ji umožňuje pohybovat se a skákat jako gumídek.

Snažíme se trošku cvičit a našim cílem je, aby byla poslušnost hezká, soustředěná a radostná. Myslím si, že se nám to celkem daří. Majlanka je aportér a ráda si hraje a přetahuje se, což výcvik sportovní poslušnosti usnadňuje.

Obrany Majlu moc baví. Ani ne tak pro kořist, ale líbí se jí, že figuranta "vyžene" z placu a je strašně hrdá a důležitá, že umí zahnat "nebezpečí". Tato hra ji velmi těší a já se často neubráním pobavenému úsměvu, když si Majla opět myslí, jak je šikovná a statečná a náležitě se u toho tváří. Absolutně nemá problém si kousnout na ringo, což miluje ze všeho nejvíce !

Australák se rád hlasově projeví
Australák se rád hlasově projeví