Vet.Ch. Laverton Bilitis

Narozena: 7.10.2002, import Belgie

fena australského ovčáka
fena australského ovčáka

Import Belgie

plnochrupá, nůžkový skus

Červenobílá s pálením
ocas dlouhý

Otec: Touchstone I SPY AT LAVERTON
Matka: Touchstone HONEYSUCKLE ROSE


DNA CEA - CLEAR
DNA PRA-prcd - CLEAR
Klinické vyšetření očí - opakovaně negativní
DKK 0/0 (HD A)

Výstavy:

CWC, 3x CAC ČR, 3x CAC SR, 2x r. CAC
r.CAC na klubové výstavě
Vítěz třídy, Nejlepší fena v rase, BOB
5x Vítěz třídy veteránů
4x Veteran BOB
! NEJLEPŠÍ VETERÁN ROKU 2011 ! !
VETERÁN ŠAMPION !

Zkoušky:
ZZO - zkouška základní ovladatelnosti - známka Výborně
ZOP - zkouška ovladatelnosti psa - známka Velmi dobře
Nejlepší pracovní pes roku 2006 !

Evička je sluníčko, usmívající se od ucha k uchu - a to doslova ! Stále se zubí a cení tesáky né jako výhružku, ale jako napodobení lidského úsměvu. Má velkou radost z pohybu, z mazlení a z jakékoli činnosti, kterou může sdílet se svým páníkem.

Evička je velmi vyrovnaný pes v pravém slova smyslu. Dokáže správně vyhodnocovat veškeré nastalé situace a chová se všude velmi sebevědomě. Kontakt s cizími lidmi jí absolutně nevadí, ale sama jej nevyhledává. Je neuvěřitelný aportér, i ve svém věku nejen že se v rychlosti mladším psům vyrovná, ale leckteré i předčí. Balónek prostě musí mít jako první.

Je velmi razantní v obranách a moc jí to baví. Zákusy má přesvědčivé, pevné a plné. Obrany měla vždy jako zpestření běžného dne. Pro zábavu, vždy je brala jen jako hru a nikdy v ní nebyl náznak agresivity.

Když byla možnost, rekreačně jsme vyzkoušeli i agility. Nejraději ze všeho však závodí s ostatními o tenisák. Evička je naprosto nekonfliktní typ, ale pokud se někdo chová nepatřičně, dá mu to razantně najevo. Je to taková vychovatelka a všem štěňatům a mladým psům se snaží vštípit pravidla, která sama uznává.
Přesvědčivě hlídá a nikoho by bez naší přítomnosti do zahrady nepustila. Pokud však vidí, že nám návštěva nevadí, je z ní nadšená a dožaduje se mazlení nebo lépe nějakého pamlsku. Evička je totiž nezřízeně "nenažraná" (je to silné slovo a určitě není spisovné, ale jiné, lépe vystihující apetit naší Evy neznám), pokud jde o jídlo, Eva nezná bratra, sní cokoli, kdykoli a v jakémkoli množství :-)

Evička je zakladatelkou chovu australských ovčáků v naší stanici. Velmi si vážím předností, které svým potomkům předává. Přesvědčila mě o tom, že ona je přesně to, co si představuji pod pojmem AUSTRALSKÝ OVČÁK a ona je přesně příkladem toho, co od plemene očekávám.

Dala pokračování mnoha generací a již je praprababičkou dalších ausíků nejen v ČR. Nyní si aktivně užívá svého zaslouženého důchodu a její věk na ni není vůbec znát. Přejeme jí, aby to tak ještě dlouhá léta zůstalo.

Já považuji za svůj největší poklad a děkuji osudu a Šárce Bajerové, že díky nim nám tento skvost běhá po zahradě.

Vet.Ch. Laverton Bilitis
Vet.Ch. Laverton Bilitis