Edlen House Uneksija - Nexa

Narozena: 27.8.2018

Import Rusko

Plnochrupá, nůžkový skus

Červená, bílé znaky, ocas dlouhý - kupírován

Otec: Gordon Shell Mandarin Sunblazei

Matka: Edlen House Pastyla

DNA DM - Carrier
DNA Von Willebrandova choroba - Clear
DNA Profil

Vyšetření očí na Dědičné oční vady (DOV) - čistý

Klubová výstava Valtice - Výborná 4, Bonitace: 5bodů

Nexa je náš druhý korgík v pořadí. Je velmi živá, temperamentní, plná energie. Má silné vlohy pro pasení. Je odvážná, rychlá a hbitá. Umí přemety, skákat do výšky a do dálky a má nezdolnou energii a velkou výdrž. Na procházkách stíhá našim vysokonohým ausíkům. Pro mě má všechny vlastnosti, co bych u pracovního psa chtěla nalézt. Musí asistovat absolutně u všeho.

Miluje děti a je jejich spolehlivým a trpělivým společníkem. Na to, kolik má energie a jak je živá, dokáže se s dětmi skvěle zklidnit a umí si užívat i lenošení s nimi.

Nexa má velmi pevnou stavbu těla, díky tomu, že miluje pohyb, je svalnatá a samá šlacha. Pohled na ni evokuje pocit zdraví, je to náš sportovec, co mu hrají všechny svaly :-) Má hluboký hrudník a skvělé postavení předních a zadních končetin, její pohyb vzadu je dokonalý, není úzký. Má skvělý pigment, i když oko by mohlo být ještě tmavší. Je dobře úhlená, s pevnými zády.

Nexince se u nás narodil první vrh corgíků v naší stanici. Nexinka byla skvělou maminkou, od počátků se o štěňátka příkladně starala, a jak rostla, pečivě je vychovávala.