Fialka Srdcové Eso

Narozena : 21.3.2012

Fialka Srdcové Eso aka Fanny
Fialka Srdcové Eso aka Fanny

Plnochrupá, nůžkový skus
Blue merle s výrazným pálením
ocas dlouhý

Otec: JCh. Ch. GrandCh. ICh. A EMINNEM New Acro
Matka: JCh. Ch. Hearthside LADY GI

DNA PRA +/+
DNA CEA +/-
HSF4 +/-

DKK 0/0, HD 0/0, páteř OK (MVDr. Pepřík)

Klinické vyšetření očí opakovaně negativní

Výstavy:

Národní výstava Brno: Výborná 2, r.CAC, Mezinárodní výstava Trenčín: Výborná 1, CAC
2x Mezinárodní výstava Nitra: Výborná 3, Mezinárodní výstava Nitra: Výborná 3
Krajská výstava Dětřichov: Výborná 3

Zkoušky a závody:
Táborové závody Zbraslav : Nejšikovnější štěně
Táborová výstava Zbraslav: Nejlepší štěně, BIS puppy 

Do Fanči jsem se prostě zamilovala na první pohled. Když jsem náhodou uviděla její fotky na facebooku, tak jsem věděla, že prostě patří do naší smečky. Byla již trochu odrostlejším štěňátkem a optimismus a dobrá nálada z ní přímo sršela. Naštěstí její chovatelka nebyla proti, tak jsme si pro Fanču na druhý konec ČR jeli :-) A nikdy jsem toho náhlého rozhodnutí nelitovala. Kdo by jí odolal?

 Fanča je silná a pevná fena s krásným pohybem a nádherně modelovanou hlavou. Je výborně úhlená vepředu i vzadu. Má výborný tělesný formát, dloouhý krk, zkrátka pro mě je to krasavice. Její největší "devízou" je ovšem povaha. Ve svých potomcích mnoho zúročila. Její odchovy mají velké úspěchy v oblasti canisterapie, obedience (a to stupně jako nejlepší AUO ČR, vícemistři republiky...), pasení ...

Miluje lidi, pokud návštěvy vítám, nadšeně je vítá i ona. Pokud nejsem doma, je výborným hlídačem, co nenechá nic bez povšimnutí. Má výrazný hlasový projev, když si hraje s ostatními psy, což si bohužel někteří lidé mohou vykládat jako nevraživost. Je skvělou tetou všem našim štěňatům. Nemám problém s ostatními zvířaty jako jsou kočky, slepice....

K dětem je neskutečně něžná a dokáže si s nima hrát hodiny až do padnutí. Nechá si od dětí vše líbit a má z kontaktu s dětmi vyloženě radost. Místo vodítka by mohlo dítě mít i vařenou nudli a Fanču by i tak ovládali velmi dobře.

Je prostě výborným společníkem, rodinným psem a přitom je vášnivou aportérkou. Pro míček i frisbee doslova létá vzduchem, má skvělý odhad a pohyb. Většinou v naší smečce je to ona, kdo balónek dostihne nejdříve a nejlépe zabrzdí.

 Fanča je věčně vysmáté sluníčko radující se z každé maličkosti. Dokáže klidně odpočívat pod stolem a přitom se kdykoli vymrštit s rychlostí střely, když to budete chtít. Pro mě ideální kombinace povahových vlastností.

Je to skvělý rodinný společník, s výchovou nebyly nikdy žádné problémy a občas mám podezření, že mi čte myšlenky...

Fialka Srdcové Eso aka Fanny
Fialka Srdcové Eso aka Fanny