Yolanda iz BYRSHTUNOVOGO KRAJU - Jessie

Narozena 15.9.2021

Import Ukrajina

Plnochrupá, nůžkový skus
Trikolor s červenou hlavou, ocas kupírován

Otec: JCH., Ch. Night Keepish Fine-And-Dandy
Matka: Viola iz BYRSHTUNOVOGO KRAJU

DNA DM CLEAR
DNA Fluffy CLEAR
DNA vWD CLEAR

DNA Profil, Vyšetření očí na Dědičné oční vady (DOV) - čistá

Speciální výstava Florinka - Výborná - užší výběr
Mezinárodní výstava Katowice - Výborná 1, CWC, CACIB, BOB
Mezinárodní výstava Olomouc - Výborná 1, CAC, r.CACIB
Klubová výstava Slovenského klubu Corgi - Výborná 2, r.CAC

Yolanda je importem z Ukrajiny. Když jsem uviděla její štěněcí fotku, nemohla jsem prostě na ni přestat myslet. Navíc je dcerou vrhové sestry naší Foxy, která je pes naprosto úžasné povahy. Takže mi nedala spát a kontaktovala jsem chovatelku, zde mi svěří již druhého psa z jejího chovu. A tak se za pár týdnů stěhovala malá Yolanda do ČR. Když dorazila, začala jsem vymýšlet její jméno... a Vašík říká, "to je Jessií!" hádám se: "ne, Jessií ne, to jméno se mi nelíbí, to má každý druhý pes na vesnici..." a hádejte, kdo měl větší slovo :-) Takže Jessií vítej.

Jessií je fena výjimečného exteriéru, alespoň tedy pro mě ( a zatím to vypadá, že rozhodčí na výstavách se mnou souhlasí ). Exteriérově je to přesně to, co bych si u pemroka přála. Je akorát velikostně (cca 9 kilo), není přehnaně dlouhá, má rovná záda a skvělé úhlení vpředu i vzadu, což dokazuje krásným pohybem, správně nasazené uši ideální velikosti, tmavé oko s ideálním tvarem. Zatím jsme s výstavami teprve začaly a její kariéra vypadá více než slibně !

Jeska je temperamentní fena, jako puberťák byla takový ADHD plašan, ale časem se začala zklidňovat a teď je skvělým společníkem. Je velice rychlá a obratná, mazlivá, příjemně temperamentní. Miluje děti a je neustále vysmátá a připravená k akci. Zbožňuje hračky a je skvělým aportérem. Je výborným plavcem a vodu miluje. Ostatní psy ráda nahání a pase.