Chovem australských ovčáků se zabýváme již řadu let.


Australští ovčáci mě zaujali již velmi dávno, ale tenkrát pro náctiletou holčičku nebylo možné koupit si štěně ze zahraničí, když v České republice neexistoval jediný chovatel. Můj život tak naplnili border kolie, které mě doprovázejí dodnes. Svého snu jsem se však nevzdala a netrvalo tak dlouho a svého prvního ausíčka jsem si pořídila.


V letošním roce (psáno roku 2014) bude naší nejstarší fenečce Evě dvanáct let. Je to stále velmi aktivní stvoření plné energie a vitality (ťuk ťuk ťuk). Evička se narodila v Belgii, má velmi vyrovnanou povahu a dala základ chovu australského ovčáka v naší chovatelské stanici Svěží vítr. Její dcery Majla a Hoký působí v naší stanici. Majla bude zanedlouho již také veteránkou, čas neúprosně letí...

Australák mě nadchnul svou všestranností a životním otimismem. Jsou to neuvěřitelní šašci, co Vás donutí brát život s nadhledem. Není to pes pro každého, ale já se v nich našla. Více informací o plemeni a mé postřehy najdete vlevo v menu.
Pokud by jste se chtěli s našimi pejsky seznámit osobně, určitě jste vítáni. Jedna návštěva "na vlastní oči" vydá za stovky slov naťukaných na klávesnici. Pokud o tomto plemeni uvažujete, nedejte jen na zprostředkované informace a seznamte s více pejsky z různých stanic na živo.